اصول طراحی دکوراسیون نشیمن شیک و کاربردی

آشنایی با نکات مهم جهت طراحی دکوراسیون نشیمن

بهتر است بدانید با آشنایی با یکسری نکات و اصول اولیه دکوراسیون و رعایت آن ها به راحتی می توانید فضایی بهتر در منزل و محیط زندگی خود خلق کنید. برخی از این گزینه ها و اصول اولیه عبارتند از: داشتن طرح و نقشه، انتخاب درست و اصولی کف پوش، استفاده از آینه، انتخاب رنگ مناسب، استفاده از گچ‌بری، ایجاد یک نقطه کانونی واستفاده از آثار هنری.

 

طراحی شیک سالن نشیمن خانوادگی

داشتن طرح و نقشه

یکی از مهم ترین و اساسی ترین مراحل در چیدن اتاق نشیمن داشتن یک طرح و نقشه مناسب است. قبل از هر چیز لازم است سبک مورد نظر و دلخواه خود را با توجه به اندازه اتاق اجرا کنید. همچنین تهیه یک لیست از وسایل دلخواه و مورد نیاز لازم و ضروری است.

 

داشتن طرح و نقشه خوب برای دکوراسیون

انتخاب درست و اصولی کف پوش

کف پوش نشیمن را باید به گونه ای انتخاب کرد که طراحی داخلی فضا را به بهترین شکل برجسته کند. برای طراحی این قسمت از منزل می توان از فرش های کوچک، کف پوش های چوبی، موکت سرتاسری، سنگ و سرامیک استفاده کرد. توجه داشته باشید که برای طراحی این بخش از محیط منزل هرگز نباید فرش های خیلی کوچک را انتخاب کنید. نکته دیگر در طراحی کف پوش انتخاب رنگ‌های روشن خنثی برای کف پوش های با رنگ روشن‌تر و فضای کوچک است. استفاده از رنگ های روشن به نوعی باعث بزرگ تر دیده شدن فضا می شود.پیشنهاد می کنم از مقاله کف پوش و کاربرد آن در دکوراسیون هم د یدن کنید.

 

انتخاب کردن درست کفپوش

انتخاب رنگ مناسب جهت دکوراسیون نشیمن

انتخاب رنگ مناسب و ایده آل یکی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون نشیمن به شمار می آید. در واقع انتخاب رنگ نشیمن تاثیر بسیار مستقیمی بر حال و هوای افراد منزل و مهمانان دارد. با رعایت کردن این گزینه به راحتی می توانید احساس آرامش را به مهمانان خود انتقال دهید. با انتخاب طیف گرم یا سرد بودن رنگ ها به راحتی می توانید این گزینه از طراحی دکوراسیون نشیمن را به خوبی رعایت کنید.

 

طراحی شیک دکوراسیون داخلی نشیمن

 

انتخاب رنگ مناسب برای نشیمن

استفاده از گچ‌بری

امروزه می توان با استفاده از گچ بری فضا، نمایی زیبا و جذاب را در اتاق نشیمن ایجاد کرد. در واقع گچ بری یکی از هنرهای پرکاربرد است که از آن در محل اتصال دیوار با سقف یا زمین و لبه پنجره ها استفاده می شود. همچنین با استفاده از گچ بری ها می توان در کنار و بالای در‌های سالن پذیرایی تصویر زیبایی را خلق کرد.

 

استفاده از گچ بری برای سالن نشیمن

 

استفاده از طرحهای گچ بری برای سالن نشیمن

ایجاد یک نقطه کانونی

ایجاد یک نقطه کانونی از دیگر نکات مهم در طراحی دکوراسیون نشیمن است که باید مورد توجه قرار گیرد. رعایت این گزینه به نوعی باعث می شود که فضای نشیمن کوچک شما کمتر به چشم بیاید. با استفاده از یک کاناپه بزرگ و یک تابلوی هنری به راحتی می توانید یک نقطه کانونی زیبا را در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید. بهتر است در انتخاب کاناپه به مواردی همچون سبک، رنگ و اندازه آن  توجه کنید و دقت لازم را داشته باشید. همچنین کاناپه را باید متناسب با فضای اتاق نشیمن خود انتخاب کنید.

 

ایجاد نقطه کانونی

 

ایجاد کردن یک نقطه کانونی

استفاده از آثار هنری

لازم به ذکر است که یکی از مهم ترین المان ها در هویت بخشیدن به اتاق نشیمن آثار هنری است. در واقع استفاده از این آثار به فضای مورد نظر،حسی از زندگی و هیجان را می بخشد. برای ایجاد یک فضای زیبا نباید تمام دیوار را با قاب عکس و تابلوهای هنری پر کنید، از اینرو بهتر است بخشی از دیوار را خالی بگذارید.

 

استفاده از طرح های هنری

 

استفاده از طرح های هنری برای سالن نشیمن

استفاده از آینه در طراحی دکوراسیون نشیمن

با استفاده از آینه به راحتی می توانید نمایی متفاوت و زیبا را در اتاق نشیمن ایجاد کنید. استفاده از چندین آینه کوچک و یک آینه‌ بزرگ یکی از بهترین ایده ها در این زمینه به شمار می آید. همچنین نصب آینه در برابر جذاب ‌ترین المان های اتاق به نوعی بر جذابیت آینه در این قسمت می افزاید. یکی از مزیت های نصب آینه در این بخش از فضای خانه روشنایی بیشتر فضا و بزرگ به نظر رسیدن آن است.

 

دکور سالن نشیمن

 

دکوراسیون نشیمن

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

اتاق خواب عروس، جدیدترین ایده های سال

اتاق خواب عروس مهم ترین و اصلی ترین بخش منزل برای تازه عروس و داماد …