انواع فرش ایرانی و تاثیر آن در دکوراسیون

استفاده از فرش ایرانی در اتاق نشیمن

همان طور که پیش تر و در مقالات مربوطه، در ارتباط با طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی یا اتاق نشیمن ذکر شد، ایجاد نقطه کانونی در این محل از خانه، امری ضروری و پر اهمیت است. نقطه کانونی همان نقطه ای است که ست مبل اتاق پذیرایی حول آن چیده می شود. صرف نظر از اینکه از چه نوع مبلی در اتاق استفاده می کنید، قرار دادن فرش ایرانی در فضای مابین مبل ها، هم ارتباط بین المان های محیط را مستحکم تر می کند، و هم جلوه ای چند برابر زیباتر به محیط می بخشد. برای آشنایی بیشتر با دکوراسیون نشیمن از مقاله اصول طراحی دکوراسیون نشیمن شیک و کاربردی دیدن کنید.

 

سایز فرش

اینکه سایز فرش مورد استفاده چقدر باشد، علاوه بر استطاعت مالی، به سایز اتاق نیز بستگی دارد. پوشاندن کل کف اتاق به وسیله فرش های پی در پی، توصیه نمی شود. خالی بودن زمین اطراف فرش، هم زیبایی فرش را بیشتر نشان می دهد و هم از کوچک به نظر رسیدن محیط جلوگیری می کند. گرچه پوشاندن کف اتاق به وسیله فرش می تواند عایق دمایی بسیار خوبی باشد، اما بهتر است برای اینکه جذابیت ظاهری فرش در ترکیب با دکوراسیون سایر بخش ها به حداکثر برسد، حتی الامکان کف اتاق به طور یکپارچه با فرش پوشانده نشود.

 

دکور زیبای نشیمن با فرش ایرانی

 

دکوراسیون داخلی با تزیین فرش

البته این به این معنا نیست که تنها یک بخش کوچک از اتاق را به وسیله فرش بپوشانیم. یکی از پیشنهادات کاربردی در مورد نحوه چیدمان قالیچه ها روی زمین این است که هر بخش از اتاق که کاربری مجزایی دارد، یکی قالیچه مجزا نیز داشته باشد. برای مثال می توانید چیدمان را طوری ترتیب دهید که مابین مبل ها یک قالیچه، فضای زیر میز ناهارخوری یک قالیچه و فضای روبه روی شومینه یک قالیچه جداگانه داشته باشد. به طور کلی، قالی می تواند به هر بخش از خانه شما شخصیتی متمایز دهد. گرچه ممکن است بین میز ناهار خوری و مبل هایتان دیواری وجود نداشته باشد، اما قرار دادن یک قالی مجزا در هر کدام از این بخش ها، به نحوی کارایی این دو بخش را از هم متمایز می کند.

 

در صورت دارا بودن چندین قالیچه، می توانید آن ها را با فاصله های معین از یکدیگر پهن کنید و همه آن ها را به صورت یکپارچه به هم نچسبانید. به این ترتیب هم جلوه فرش حفظ می شود و هم فضای خانه گرم تر و دلپذیرتر از قبل به نظر می رسد.

 

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

بام سبز یا روف گاردن بهشتی بر پشت بام شما

بام سبز یا روف گاردن فضای پشت بام ساختمان شما، را به منظره ای متفاوت، …