دکوراسیون فرانسوی دکوراسیونی لوکس و اشرافی

امروزه دکوراسیون منزل به سبک اروپایی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. اگر شما جزء اون دسته افرادی هستید که دوست دارید دکوراسیونی شیک و ظریف و زیبا و در عین حال لوکس و اشرافی داشته باشید. دکوراسیون فرانسوی انتخاب مناسبی است. طراحی به سبک فرانسوی ترکیبی  است از طراحی خانه های قدیمی فرانسه و سبک معاصر است. سبک دکوراسیون فرانسوی، در واقع مخصوص اشراف زادگان بوده و به همین دلیل یکی از باشکوه ترین دکوراسیون های مطرح در جهان است. به نحوی که مشابه عکس خانه های فرانسه در آثار تاریخی دوره قاجاریان مشهود است. در این مقاله میخواهیم درباره: رنگ در طراحی فرانسوی، نور در طراحی فرانسوی، ترکیبی از طراحی قدیم و معاصر،پرده ها در طراحی فرانسوی، طراحی دیوارها و سقف در دکوراسیون فرانسوی و به این پرسش هم پاسخ میدهیم که دکوراسیون فرانسوی چیست و دارای چه ویژگی هایی است؟ برای دیدن ادامه مطالب با ما همراه باشید.

 

 دکوراسیون فرانسوی چیست و دارای چه ویژگی هایی ست؟

در واقع طراحی داخلی فرانسوی یعنی لوکس بودن همراه با ظرافت و استفاده از وسایل تزئینی گران بها و استفاده از تعداد زیادی پارچه های گران قیمت در طراحی. سبک فرانسوی نقطه مقابل سبک مینیمال است و تجمل قاعده اصلی آن است. در دکوراسیون فرانسوی به همه المان های طراحی توجه ویژه و خاص می شود. نکته خیلی مهم در سبک فرانسوی پایبندی به اصالت و گذشته است. هرچند مدرینته در سبک فرانسوی وجود دارد اما هرگز اصالت و پایبندی به گذشته فدای مدرنیته نشده و بیشتر از سبک زندگی اشرافی و لوکس فرانسویان قدیم نشات گرفته است.

 

رنگ در طراحی فرانسوی

قاعده اصلی استفاده از رنگ ها در این سبک طراحی استفاده از رنگ های خنثی و به کار بردن تعداد رنگ های محدود است. فرانسوی ها در طراحی های داخلی از رنگ های تند و تیز استفاده نمی کنند. رنگ های: بژ، سفید، خاکستری، خاکستری، آبی کمرنگ، قهوه ای-خاکستری رنگ های پایه در این سبک طراحی هستند. فرانسوی ها از تعداد رنگ های زیادی استفاده نمی کنند. نقش و نگار ها از طریق وسایل منزل و پارچه ها اضافه می شوند.

 

نور در طراحی فرانسوی

روشنایی و نور به صورت طبیعی و یا مصنوعی جایگاه ویژه ای در دکوراسیون فرانسوی دارد. دستگاه های روشنایی باید به اندازه ای باشد که بتواند در شب مانند روز های آفتابی نور داشته باشند. برای این منظور از وسایل متنوعی مانند شمعدان های دیوار کوب، آباژور های ایستاده کریستالی و لوستر استفاده می شود. در طراحی فرانسوی بسیار مهم است که منزل شما سقف های بلند و پنجره های بزرگ داشته باشد تا در طول روز نور طبیعی روشنایی خانه را تامین کند.

 

ترکیبی از طراحی قدیم و معاصر

در طراحی های فرانسوی از طرح های قدیمی در کنار طرح های معاصر، جلوه زیبایی را به دکوراسیون داخلی منزل شما می بخشد. معمولاً در منزل های معمولی فرانسوی، هنرهای قدیمی خویش را حتی در اتاق هایی با ظاهر امروزی و معاصر هم به نمایش می گذارند. استفاده از مجسمه یا چیزی شبیه به آن و یا نقاشی های دیواری ایده های عالی برای ترکیب طرح های قدیمی و جدید هستند.

پرده ها در طراحی فرانسوی

در سبک فرانسوی، از پرده های آویزان از سقف تا کف زمین استفاده می شود.

  • این ترفند، ظاهر زیبا و لوکسی را به فضای منزل شما می بخشد
  • باعث بزرگتر نشان داده شدن پنجره ها از اندازه واقعی شان می شود.
  • فضا را بزرگ تر و بانشاط تر جلوه خواهد داد.

 

پرده در دکوراسیون به سبک اروپایی پرده ها در طراحی فرانسوی

طراحی دیوار ها و سقف در دکوراسیون فرانسوی

در سبک دکوراسیون فرانسوی طراحی دیوارها از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر به سزایی در زیبایی منزل دارد.

  • در این سبک برای طراحی دیوارها از رنگ های مات و یا نیمه مات استفاده می شود.
  • انجام نقاشی بر روی دیوارها روشی دیگر برای تزیین دیوارها است.
  • یکی دیگر از طراحی های پرطرفدار و اصلی دیوار در این سبک استفاده از کاغذ دیواری است.
  • استفاده از عناصر تزئینی از قبیل آثار هنری ، چراغ دیواری و ….

با طراحی دیوار ها می توانید زیبایی بیشتر و منسجم تری را پدید آورید. در دکوراسیون فرانسوی سقف ها هم به اندازه دیوارها اهمیت دارند و داری طراحی های ظریف و زیبایی هستند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره طراحی دیوار می توانید مقاله ایده های جذاب و خلاقانه طراحی دیوار را مشاهده کنید.

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

بام سبز یا روف گاردن بهشتی بر پشت بام شما

بام سبز یا روف گاردن فضای پشت بام ساختمان شما، را به منظره ای متفاوت، …