دکوراسیون مطب شیک و لاکچری برای پزشکان خوش سلیقه

 نقش نورپردازی در طراحی دکوراسیون مطب

نور پردازی نقش به سزایی در جو ایجاد شده در محیط و دمای آن ایفا می کند. بهتر است که فضای مطب و اتاق انتظار کم نور نباشد. اما باید از استفاده از نور های زیاد و مخل آرامش نیز پرهیز نمود. بهتر است برای نورپردازی مطب به صورت ترکیبی از لامپ های مهتابی و آفتابی استفاده شود. تا هم گرمای نور لامپ آفتابی، گرمای محیط را افزایش دهد و هم سفیدی نور لامپ های مهتابی محیط را شیک تر و آرامش بخش تر کند. استفاده از نور های نقطه ای در مکان های گوناگون سقف و دیوار گزینه مناسبی است تا نور به صورت متعادل در همه جای اتاق پخش شود. چراغ های مخفی و تزئینی برای کانتر منشی، داخل سقف کاذب و حتی کف مطب می تواند در عین ایجاد فضایی شیک، نور کافی مطب را فراهم آورد.

 

نقش نور پردازی در دکور مطب

 

دکور شیک و مدرن برای مطب

رنگ و متریال مناسب برای دکوراسیون مطب

برای انتخاب رنگ های به کار رفته در محیط، از رنگ های آرامش بخش استفاده کنید. افزایش هیجان در مطب، نه به نفع بیمار است و نه به نفع معالج. رنگ های غالب می‌توانند طیف های روشنی از آبی، سبز، صورتی، کرم و سفید باشند. بهترین گزینه برای جنس متریال مبلمان، میز، کانتر، قفسه ها و به طور کلی المان های داخل دکوراسیون چوب است. برای کم تر شدن هزینه ها می توان از ام دی اف یا پلیمر های طرح چوب نیز استفاده کرد که همان حس را به بیننده منتقل می کنند. رنگ چوب نیز بهتر است روشن باشد. وسایل فلزی، گرچه می توانند ظاهری شیک و مدرن به محیط بدهند، حس سرما و عدم اطمینان به مراجعه کننده القا می کنند.

 

استفاده از رنگهای زیبا برای دکور مطب

 

نقش مهم نورپرداز ی در زیبایی دکور مطب

القای حس آرامش به بیماران اهمیت بسیار بالایی دارد. بنابراین سعی کنید حتی الامکان از سرد بودن محیط جلوگیری کنید. ترکیب رنگ کرم روی دیوار ها و متریال به کار رفته در وسایل مطب به خوبی این کار را برای شما انجام می دهد.

استفاده بیش از حد از رنگ سفید در مطب ها، گرچه محیط را بهداشتی و تمیز نشان می دهد، اما سرمای زیادی ایجاد می کند که می تواند بیمار را مضطرب کند. بنابراین در مطب هایی که رنگ غالب دکوراسیون آن ها سفید می باشد، سیستم گرمایشی قوی از الزامات است.

 

تاثیر رنگ در دکوراسیون مطب

 

استفاده از رنگ برای طراحی دکور

نکاتی مفید در طراحی دکوراسیون مطب

  • بهتر است محلی برای سرگرم شدن کودکان نیز در نظر گرفته شود. زیرا بهانه گیری کودکان می‌تواند آرامش محیط را برهم زند.
  • در انتخاب مبلمان اتاق انتظار نهایت دقت را به خرج دهید. هر چه آرامش و راحتی بیماران در مطب شما بیشتر باشد، امکان مراجعه ی مجدد آن ها افزایش می یابد.
  • قرار دادن یک مانیتور یا تلویزیون برای پزشکانی که درمان های طولانی دارند، مثل روانشناسان و مشاوران که جلسات یک ساعته دارند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

 

دکور زیبای مطب و درمانگاه

 

دکوراسیون داخلی برای مطب های پزشکی

  • قرار دادن گلدان را فراموش نکنید. هر چه تعداد گل و گیاه بیشتر باشد، حس بهتری در محیط برقرار خواهد بود. ترکیب گل و گیاهان با دکوراسیون چوبی رنگ روشن، بهترین گزینه برای مطب هاست.
  • قرار دادن یک قفسه از کتاب، مجلات و پخش یک موزیک آرامش بخش، اقداماتی هستند که روی رضایت بیمار از زمان سپری شده در مطب تاثیر به سزایی خواهند داشت.

     

    دکور زیبای طراحی شده برای مطب پزشکی

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

اتاق خواب عروس، جدیدترین ایده های سال

اتاق خواب عروس مهم ترین و اصلی ترین بخش منزل برای تازه عروس و داماد …