مدل پرده های شیک و جدید و نکات مهم در انتخاب و خرید انواع پرده ها

راهنمای انتخاب پرده

رنگ در انتخاب پرده خیلی مهم است. شما می توانید با انتخاب صحیح رنگ هماهنگ با محیط بر جذابیت محیط بیفزایید. همچنین می توانید با انتخاب جنس پارچه مناسب، طراحی جدید و اندازه پرده، به زیبایی دکوراسیون داخلی و ایجاد گرمای محیط در خانه دست پیدا کنید. خوب است بدانید استفاده از پارچه های حریر با توجه به ظرافت فوق العاده و لطافت پارچه، همیشه منجر به تولید جدیدترین مدل های پرده می گردد. البته استفاده از مدل پرده حریر در مکانی که به نور زیادتری نیاز است، بسیار تأثیر گذار است.

 

دکوراسیون داخلی با پرده سلطنتی

 

دکوراسیون سالن پذیرایی با پرده حریر

جدیدترین مدل های پرده

پرده های چاپی

یکی از انواع مدل پرده های جدید، می توان به پرده های چاپی، اشاره کرد. امروزه پرده های چاپی با پیشرفت کیفیت چاپ، دارای محبوبیت زیادی است. در این مدل پرده طرح و نقش بر روی انواع جنس پارچه قابل اجراست.

 

جدیدترین مدل پرده، پرده های چاپی

 

پرده چاپی با نقش گل

مزیت پرده های چاپی

ویژگی مثبت این پرده ها این است که شما هر پارچه ساده ای را که انتخاب کنید. می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را با چاپ دیجیتالی روی آن پارچه، چاپ کنید. در این صورت شما یک مدل پرده خواهید داشت که دارای طرح و نقش رویایی خودتان است. به طور کلی شما می توانید هم جنس پارچه و هم طرح را خودتان انتخاب کنید.نکته دیگر این است که شما اگر تمایل داشته باشید طرحی یکسان برای کل دکوراسیون داخلی خود هماهنگ با طرح پرده داشته باشید می توانید این کار را انجام دهید؛ حتی می توانید از عکس خودتان یا عزیزانتان را برای نقش پرده استفاده کنید.

 

پرده چاپی با طرح سنتی هماهنگ با نقش موجود در المان های دکوراسیون

پرده های رومن

یکی دیگر از مدرن ترین مدل های پرده می توان، به پرده رومن اشاره داشت. پرده مدرن رومن، با تاخوردن به صورت عمودی ، سادگی و هزینه نسبتاً پایین، یکی از مدلهای جدید پرده محسوب می شود.

ویژگی مثبت پرده مدرن رومن

  • قیمت ارزان
  • قابلیت تمیز کردن آسان
  • قابلبت نصب موتور برای بالا و پایین کردن اتوماتیک
  • داشتن تنوع در طراح با توجه به سلیقه شما
  • قابلیت نصب مکان هایی مثل آشپزخانه به دلیل امکان تمیز شدن راحت

 

پرده رومن و ویژگی های مثبت آن

 

پرده رومن با طرح و نقش سنتی

 

استفاده از پرده رومن در دکوراسیون نشیمن

جدیدترین مدل پرده های ایرانی

پرده پذیرایی در دکوراسیون منزل بسیار مهم است. با اهمیت ترین بخش هر خانه برای دکوراسیون، اتاق و سالن پذیرایی است. برای همین به اجزای آن بیشتر از هر بخشی از خانه توجه می شود. هر جز در این بخش از منزل شما، باید به دقت انتخاب شود و در تناسب با سایر بخش های آن باشد. برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره پرده های پذیرایی پیشنهاد می کنم مقاله پرده پذیرایی و نکات مهم خرید و نصب آن را مطالعه کنید.

 

جدیدترین مدل پرده های ایرانی

مدل جدید پرده های سلطنتی

یکی از زیباترین مدل پرده پذیرایی ، استفاده از پرده های سلطنتی است. پرده پذیرایی سلطنتی، باید بلند و دارای زرق و برق و تجملات زیاد باشد. والان دار بودن پرده خصوصاً در استفاده از چوب پرده طلایی، نیز در مدل پرده سلطنتی به نحو زیبایی بر هیجان دیدار از دکوراسیون خانه شما می افزاید. جنس پارچه این نوع پرده ها اغلب گرانقیمت بوده و از پارچه های ابریشم، مخمل و ساتن درخشان تشکیل می شود. زیبایی پرده پذیرایی سلطنتی، در رنگهای آبی فیروزه ای، زرشکی و طلایی و در تلفیقی با پارچه حریر واقعاً تماشایی است.

 

مدل جدید پرده های سلطنتی

 

پرده مدل سلطنتی با کتیبه زیبا

جنس پرده و تناسب آن با دکوراسیون

پرده پذیرایی را می توان با جنس های مختلف تهیه کرد. اما کدام جنس پرده، می تواند با دکوراسیون شما تناسب بیشتری داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال، چند حالت مختلف را بررسی می کنیم.جنس های مختلفی برای استفاده در پرده پذیرایی وجود دارد پرده های حریر، پارچه های گیپور، پارچه های تور کاربرد زیادی در پرده های پذیرایی دارند البته هر کدام از این جنس از پارچه ها می توانند با دیگر پارچه ها ترکیب شده و طرح های بی نظیری را ایجاد کنند.

 

جنس پرده و تناسب آن با دکوراسیون

 

پارچه حریر حاشیه دار و ترکیب با پارچه ساتن در پرده

مدل پرده های ساده و حریر

پرده های حریر در طرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارند. ظاهر نسبتا ساده این پرده ها، برای دکورهای مدرن و کلاسیک بسیار مناسب است.پرده های حریر را می توان به عنوان لایه ثانویه و مکمل با پارچه های ضخیم تر به کار برد. استفاده ترکیبی از این جنس پرده دکوراسیون بی نظیری را خلق می کند.

پرده حریر پذیرایی مدل پرده های ساده و حریر مناسب دکوراسیون مدرن و نئوکلاسیک

 

پرده ساده با دو ترکیب رنگ سفید و آبی

پرده های گیپور

اگر در دکوراسیون به دنبال موتیف های بیشتر هستید. شاید پرده های گیپور انتخاب بسیار مناسبی باشد. وجود عناصر مختلف و تکرار شونده در طرح این پرده ها، هم به تنهایی زیبا هستند و هم زمانی که آن را با عناصر مختلف بیامیزید.

 

پرده گیپور که دارای موتیف های طلایی زیباست

 

ترکیب پارچه گیپور با موتیف های طلایی با پارچه مخمل طلایی

پرده های تور

اگرچه پرده توری را در دکورهای مختلف استفاده می کنند. اما باز هم باید در نظر داشت که برای برخی دکورها مناسب تر و با برخی ازآن ها همخوانی کمتری دارد. به عنوان مثال، در دکورهای سنتی استفاده از پرده های توری ساده چندان زیبایی بصری ندارد. اما اگر بخواهید یک دکور مدرن داشته باشید. انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. مخصوصا اگر به دنبال فضایی ساده و بزرگ هستید، این انتخاب بیشتر نقش خود را نمایان می کند.

توجه داشته باشید زمان انتخاب پرده پذیرایی، دو حالت وجود دارد. اگر سایر اجزای محیط را طراحی و خریداری نکرده اید. کمی دستتان بازتر است. چرا که با توجه به پرده می توانید آن­ها را انتخاب کنید. اما اگر سایر اجزا تهیه شده اند. آنگاه باید با دقت بیشتری تصمیم گیری کرد.

 

مدل پرده پذیرایی تور با تن رنگی بنفش فوق العاده زیبا و چشم نواز

در ادامه تعدای مدل پرده که عموما برای پذیرایی است را مشاهده می کنید که در آنها از جنس های مختلف پارچه استفاده شده و می تواند ایده های خوبی برای طراحی پرده پذیرایی به شما بدهد.

 

پرده پذیرایی با سه ترکیب رنگ و والان دار

 

پرده سلطنتی با پارچه حریر و مخمل و ترکیب مشکی و کرم و طلایی

 

پرده پذیرایی با ترکیب پارچه تور طرح دار و پارچه ضخیم در کنار هم

 

دکوراسیون پذیرایی با پرده تور با سه ترکیب رنگ خاص

 

پرده سبک کلاسیک با والانهای خاص و ویژه

 

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی که هارمونی رنگهای به خوبی رعایت شده

 

دکوراسیون سالن پذیرایی استفاده از پرده های تور

 

دکوراسیون پذیرایی به سبک ایرانی

 

دکور سالن پذیرایی به سبک کلاسیک با پردههای سلطنتی

 

پرده سلطنتی با رنگ آبی و کتیبه سلطنتی

 

طراحی نشیمن با چیدمان دایره ایی

درباره ی nbnbruop82594

مطلب پیشنهادی

اتاق خواب عروس، جدیدترین ایده های سال

اتاق خواب عروس مهم ترین و اصلی ترین بخش منزل برای تازه عروس و داماد …